Rodzaje ogrodzeń palisadowych i ich charakterystyka
Zabezpieczenie posesji oraz nadanie jej odpowiedniego charakteru wymaga wybudowania właściwie wybranego płotu. Powinien on nie tylko chronić dany teren, ale także doskonale wpasowywać się w otoczenie oraz korespondować ze stylem budynku wzniesionego na konkretnej działce. Rozwiązaniem, które cieszy się dużą popularnością z uwagi na swą estetykę, funkcjonalność oraz trwałość są ogrodzenia palisadowe. W Poznaniu są one dostępne w ofercie firmy Reko Steel, która oferuje również ogrodzenia panelowe, wełnę mineralną oraz rury stalowe. Przekonajmy się, czym są ogrodzenia palisadowe i sprawdźmy, w jakich odmianach występują.
Czym są ogrodzenia palisadowe?
Ogrodzenie palisadowe jest nowoczesną, doskonale wyglądającą i niezwykle wytrzymałą wersją klasycznych płotów, które były budowane ze sztachet przybijanych do poziomo umieszczonych poprzeczek podtrzymywanych przez wkopane w ziemię słupki. Choć wykonuje się je z profili stalowych, konstrukcja jest bardzo podobna. Równoległe do siebie elementy są łączone z ustawioną z tyłu albo przechodzącą przez nie poprzeczką mocowaną do osadzanych w podmurówce lub betonowych stopach słupków. Powstające dziś palisady znakomicie pasują zarówno do współczesnej architektury, jak i projektów inspirowanych tradycyjnymi budowlami.
Jakie są odmiany ogrodzeń palisadowych?
Ogrodzenia palisadowe powstają z profili stalowych, które zabezpiecza się warstwą cynku oraz maluje, co zwiększa ich odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz poprawia estetykę. Najczęściej mają one przekrój prostokątny, choć używa się też kształtowników owalnych i okrągłych. W zależności od swoich upodobań można zdecydować się na ogrodzenia palisadowe z elementami ułożonymi pionowo albo na wersję, w której są one umieszczone poziomo.